Που βρισκόμαστε...

Από τον Ιανουάριο του 2009, το Σχολείο στεγάζεται στο νέο, σύγχρονο κτιριακό συγκρότημα, σε μια ήσυχη περιοσχή στη κορυφή ενός μικρού λόφου στα δυτικά όρια εντός της πόλης των Μοιρών με θέα προς τον κάμπο της Μεσσαράς.

Χάρτης των Μοιρών Χάρτης των Μοιρών
Δείτε τον χάρτη των Μοιρών και την διαδρομή προς το σχολείο
Δείτε τον χάρτη της περιοχής στο GoogleMaps

Οδηγίες προς Γενικό Λύκειο Μοιρών

• Φτάνετε στη πόλη των Μοιρών μέσω της εθνικής οδού Ηρακλείου-Μοιρών,
  • διασχίζετε τις Μοίρες μέσω της οδού 25ης Μαρτίου έως την κεντρική πλατεία (όπου βρίσκονται το Δημαρχείο, η πιάτσα των Ταξί, καφενεία και άλλα εμπορικά καταστήματα)
  • από την κεντρική πλατεία Μοιρών στρίβετε δεξιά στη λοξή οδό Αγίας Παρασκευής,
  • συνεχίζεται ευθεία περνώντας την πλατεία Δασκαλογιάννη και τη διασταύρωση όπου συναντάτε τον μικρό ναό Αγίας Παρασκευής,
  • στρίβετε δεξιά στην οδό Κωστή Παλαμά (είναι η τρίτη δεξιά στροφή που συναντάτε αφού βγήκατε από την κεντρική οδό 25ης Μαρτίου),
  • συνεχίζετε στην ανηφορική οδό Κωστή Παλαμά
  • στην κορυφή του λόφου βρίσκεται το σχολείο μας, το Γενικό Λύκειο Μοιρών.