Οι παραμονές των Χριστουγέννων είχαν και αυτή τη χρονιά χρώμα ανθρωπιάς και προσφοράς για το ΓΕΛ Μοιρών

Στις 22 Δεκεμβρίου 2015 ομάδα μαθητριών και μαθητών απ' το ΓΕΛ Μοιρών μαζί με τη φιλόλογο Δέσποινα Τζανιδάκη, που είχε την εποπτεία και την οργανωτική καθοδήγηση της δράσης, μάζεψαν χρήματα, αγόρασαν δώρα και έδειξαν την αγάπη τους με τραγούδια χριστουγεννιάτικα και αγκαλιές στα παιδιά που στεγάζονται στο ίδρυμα της Πόμπιας. Συγκεκριμένα, παρακολούθησαν τη χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του ΚΕΠΕΠ, μοίρασαν δώρα και αγάπη στα παιδιά και τραγούδησαν μαζί τους. Παράλληλα έστειλαν χρήματα στο κέντρο φύλαξης παίδων της ιεράς μονής Παναγίας Καλυβιανής, στον Ερυθρό Σταυρό καθώς και στους Γιατρούς Χωρίς Σύνορα. Είναι μια ανθρωπιστική δράση του ΓΕΛ Μοιρών που λαμβάνει χώρα για 11η συνεχόμενη χρονιά και γεμίζει περηφάνια το σύλλογο διδασκόντων και γονέων.

Όταν η γνώση συμπορεύεται με την ανθρωπιά, υπάρχει ελπίδα...