Συμμετοχή ΓΕΛ Μοιρών στο Erasmus plus KA1

Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα Δεκέμβριος 2014 Συμμετοχή του ΓΕΛ Μοιρών στο Εrasmus plus

Ευρωπαϊκό ΠρόγραμμαΣτις αρχές Δεκεμβρίου 2014 ομάδα καθηγητών του ΓΕΛ Μοιρών συμμετείχε στη Ρώμη σε εκπαιδευτικό σεμινάριο για τη μαθητική διαρροή. Πρόκειται για το νέο φιλόδοξο Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus plus ΚΑ1, το οποίο αφορά στη μαθησιακή κινητικότητα προσωπικού σχολικής εκπαίδευσης. Το σεμινάριο με τίτλο ?Building emotional relationships to prevent early school leaving? πραγματοποιήθηκε στον εκπαιδευτικό οργανισμό στη Ρώμη Ε.RI.FO. Το πρόγραμμα εγκρίθηκε από το Ι.Κ.Υ συγκεντρώνοντας υψηλή βαθμολογία 90/100. H ομάδα των εκπαιδευτικών του ΓΕΛ Μοιρών αποτελούνταν από το Διευθυντή κ. Δευκαλίωνα Μανασσάκη, την υποδιευθύντρια κ. Ευθυμία Ρινακάκη, την υπεύθυνη του προγράμματος κ. Βέρα Δακανάλη και τους Γεώργιο Χατζηδάκη, Δέσποινα Τζανιδάκη, Παντελή Ευαγγελόπουλο και Στέφανο Παναγιωτόπουλο.

Διαβάστε περισσότερα για την συμμετοχή του ΓΕΛ Μοιρών στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα Erasmus Plus KA1 στο Δράσεις