Γιορτή για την Επέτειο του Πολυτεχνείου

Επέτειος του Πολυτεχνείου19 Νεομβρίου 2012 - Γιορτή για την Επέτειο του Πολυτεχνείου

Την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου το σχολείο μας γιόρτασε την Επέτειο του Πολυτεχνείου χωρίς λόγια. Με δράση και μουσική, οι μαθητές του σχολείου έδωσαν το μήνυμα της επικαιρότητας του αγώνα για μία ελεύθερη, δημοκρατική και αξιοπρεπή πατρίδα.

Συσγκεκριμένα, παρουσιάστηκε το θεατρικό έργο του Θ. Δέδε, εκπαιδευτικού: "Εμένα με νοιάζει" με τις σκηνοθετικές οδηγίες της εκπαιδευτικού Δ. Τζανιδάκη. Στη συνέχεια ακολούθησε συναυλία των μαθητών με τις μουσικές οδηγίες του εκπαιδευτικού Κ. Τζωρτζάκη.

Σ' όλη τη διάρκεια της σχολικής γιορτής, στον αύλειο χώρο του σχολείου υπήρχε περιβάλλον διαδήλωσης, με τραγούδια, συνθήματα και μηνύματα αγώνα.

Δείτε φωτογραφίες από την Γιορτή της Επετείου του Πολυτεχνείου