25 Απριλίου 2012 - Σημαντική διάκριση στον 4ο Πανελλήνιο Σχολικό Λογοτεχνικό Διαγωνισμό του Μορφωτικού Ομίλου Πετρούπολης

Λογοτεχνία Σημαντική διάκριση για δυο μαθητές του σχολείου μας σημειώθηκε στον 4ο Πανελλήνιο Σχολικό Λογοτεχνικό Διαγωνισμό του Μορφωτικού Ομίλου Πετρούπολης.
Οι συμμετοχές συνολικά ήταν 448 και δόθηκαν 122 βραβεία και έπαινοι και στις δυο κατηγορίες - Ποίηση και Διήγημα.

Συγκεκριμένα βραβεύτηκαν με πρώτο βραβείο οι μαθητές Μαρία Δασκαλάκη (Α1) με το ποίημα «Να τον προσέχεις» και Στόγιαν Γκαλίνοφ (Α1) με το ποίημα «Για εκείνη».

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές μας, καλή πρόοδο! Πάντα επιτυχίες και διακρίσεις να έχετε στη ζωή σας!

Πρόκειται για μια πολύ σημαντική διάκριση τόσο για τους συγκεκριμένους μαθητές, όσο και για το σχολείο μας και ελπίζουμε να βρει σύντομα πολλούς μιμητές.

Πληροφορίες για τα αποτελέσματα του διαγωνισμού και τη βράβευση: Blog Μορφωτικού Ομίλου Πετρούπολης http://morfotikospetroupolis.blogspot.com